DEMİR BÜKEY AKADEMİ
DBA'nın Tarihçesi DEMİR BÜKEY AKADEMİ'NİN TARİHÇESİ

1992 yılında faaliyete geçen Demir BükeyAkademi (DBA), günümüze kadar 600' ü aşkın ulusal ve uluslararası firmayla ve bazı kamu kuruluşlarıyla hizmet ilişkisine girmiş, 150.000'i aşkın sürücüye güvenli sürücülük ve sürüş teknikleri konularında uygulamalı eğitimler vermiştir. Araç filosuna sahip şirketlerle uzun soluklu işbirliğine giren DBA, şirket çalışanlarına işe alımdan başlayarak, güvenli sürüşle ilgili sürekliliği olan bir eğitim hizmeti vermektedir.

Ayrıca çeşitli otomobil markalarının basın, bayi ve müşteri tanıtımlarında görev almakta, performanslı sürüş aktiviteleri, off-road gibi özel uzmanlık isteyen sürüş aktiviteleri organize etmektedir. 

DEMİR BÜKEY AKADEMİ NASIL DOĞDU

Demir Bükey, otomobil sporuna başladıktan (1968) 3-4 yıl sonra  yurtdışında katıldığı Advanced Driving (İleri Sürücülük Teknikleri) kursunda bir çok temel bilgiyi yanlış bildiğini gördü. Bunun üzerine Türkiye'de bu konu üzerine çalışmalar başlattı. 1975 yılında o zamanın önemli yayınlarından ADAM dergisinde İleri Sürücülük Teknikleri konulu yazıları yayınlandı.

1980' li yıllarda Avustralya'da yaşayan Bükey, 1990 yılında Türkiye'ye dönerek İleri Sürücülük Teknikleri konusunda faaliyet gösterecek bir okul için kolları sıvadı. 1992 yılında hem sürücü kursu, hem de İleri Sürücülük Teknikleri konusunda eğitim veren MEB onaylı Sürücü Kursunu Ortaköy'de açtı. İlk İleri Sürücülük Teknikleri Eğitimlerini İzmit Körfez Pistinde vermeye başladı.

1996 yılına kadar Ortaköy'de faaliyetlerini sürdüren Demir Bükey Akademi, daha sonra merkezini Etiler'e taşıdı. Aynı yıl ehliyet veren sürücü kursu kısmını kapatarak, İleri Sürücülük Teknikleri Defansif Sürücülük Eğitim Programlarını vermeyi sürdürdü. Bu sırada İETT ile anlaşmaya vararak; bir yandan İETT şoförlerine eğitim verirken, diğer yandan Ayazağa ve İkitelli İETT garajlarını eğitim amaçlı kullanmaya başladı. Televizyon, radyo ve gazetelerde yayınlanan güvenli sürüş programları ve haberleri sayesinde bilinirliği arttı. Her geçen gün yeni şirketlere ve özel gruplara eğitim vermeyi sürdürdü ve müşteri yelpazesini genişletti. Konusunda tek olması nedeniyle eğitim literatürünü AB standartlarında belirledi ve ihtiyaçlar doğrultusunda faaliyet alanını genişletti.

Merkez binasını 2006 yılında Kavacık Göksu Evleri’ne taşıyan DBA, 2012 yılında Yenişehir Mah./Kurtköy’deki merkez binasına taşındı.

DBA, Türkiye'deki İleri Sürücülük Teknikleri eğitimi veren ilk otorite olma özelliğini devam ettirmektedir.
, Bizi Takip Edin ;
Hey
İletişim
YENİŞEHİR MAH. CUMHURİYET CAD. MUSTAFA AKYOL SOK. EYÜP ARZUM SİTESİ NO:4-3 C BLOK DAİRE:1 KURTKÖY/PENDİK/İSTANBUL
Telefon : 444 2 943
E-Mail : akademi@demirbukey.com
Web Tasarım Seo Nethizmet